stiri
  A fost Faza finala a Editiei de primavara

17 Iunie 2013

Din 11 septembrie, povestea merge mai departe

Duminica, 16 iunie, a fost ultima zi a Editiei de primavara 2013 a Romanian Corporate Sports - Fotbal, care a programat, in premiera, trei finale, in doua competitii diferite, una dintre ele impartita in doua grupe valorice.
In Liga 1, VULPOI & TOADER Management a invins in finala VODAFONE Romania, cu 4-2, devenind astfel campioana la cea de-a patra participare in competitie.
GENERALI Asigurari Romania a demonstrat ca doar nesansa a impiedicat-o sa ajunga in fazele superioare ale Ligii I, castigand fara mari eforturi Liga a II-a, dupa ce s-a impus in finala, cu 6-3, in fata reprezentativei SL-TC Romtelecom.
Cea mai disputata finala a fost cea din Grupa Media, dintre Intact Media Group si LOTERIA ROMANA, incheiata la egalitate, 4-4, in timpul regulamentar de joc, apoi transata cu 7-5 in timpul prelungirilor de reprezentantii Loteriei.

Si finalele mici au generat orgolii si dispute aprige. In Liga I, UBISOFT a invins cu 13-6 echipa CREDIT AGRICOLE, IT-istii incheind astfel pe ultima treapta a podiumului seriei. Pe locul 3 in Liga secunda a terminat ROMSTAL, care a dispus in finala, cu 11-2, de BANCA TRANSILVANIA.

Mediafax & Friends e numele echipei medaliate cu bronz in Grupa Media, dupa finala castigata cu 6-5 in fata Echipei Bloggerilor.

Iata ca a cazut cortina si peste aceasta editie a competitiei Romanian Corporate Sports - Fotbal, insa din toamna povestea merge mai departe. Pe 11 septembrie este programata prima etapa a urmatoarei editii, care se anunta cel putin la fel de spectaculoasa.