stiri
  CETELEM confirma in B

4 Octombrie

Victorii si pentru ENGIE si INTERBRANDS M&D

Am asistat la confruntari interesante in grupa B in etapa 2 a competitiei, cea mai echilibrata dintre ele fiind cea dintre SIVECO Romania si CETELEM. SIVECO a inceput foarte decis partida, iar in minutul 19 era deja 2-0 pentru IT-sti, ambele goluri fiind marcate de Bogdan Petre.
In minutul 24 Laurentiu Balan a redus din diferenta pentru CETELEM, iar Catalin Ragea a egalat in minutul 30. Desi un scor egal parea destul de potrivit pentru aceasta intalnire, in ultimul minut de joc Gabriel Bratu a marcat pentru 3-2 in favoarea CETELEM, echipa ce bifeaza astfel a doua victorie in tot atatea etape.

Tot in B, INTERBRANDS M&D a invins ROMATSA-R.A. cu 3-0, in timp ce ENGIE Romania a castigat cu 6-0 in fata celor de la CMS Cameron McKenna.

In etapa urmatoare, programata joi – 5 octombrie, ROMATSA-R.A. va juca impotriva SIVECO Romania, CMS Cameron McKenna va intalni CETELEM, iar INTERBRANDS M&D va evolua contra echipei ENGIE Romania.