Egalitate la puncte in Grupa A, Liga 1

19 Mai

Din grupa B, Farmexim este cea mai aproape de calificare

A fost o seara cu fotbal la cel mai inalt nivel in etapa a 2-a a Ligii 1.

FARMEXIM este cea mai aproape de calificare dupa meciul din grupa B dintre FARMEXIM si SECOM. Dupa o repriza sterila, dar cu fotbal placut pentru privitori, FARMEXIM a capatat incredere si eficienta in ofensiva. Astfel, in minutul 24 Nicolae Diac marcheaza golul de 1-0 pentru FARMEXIM, iar 3 minute mai tarziu Dan Teogas duce scorul la 2-0 pentru echipa sa. Dupa doar doua minute Cristian Becheru a redus din diferenta, iar galeria SECOM ii purta pe jucatori catre egalare. Aceasta nu s-a mai produs, iar scorul s-a final a fost de 2-1 pentru FARMEXIM, echipa care are cele mai mari sanse de calificare in semifinale, din grupa, in urma acestui rezultat.
In cealalta partida din B (Liga 1), CETELEM a invins ENGIE Romania cu 3-1.

In Grupa A situatia s-a complicat la maximum dupa rezultatele etapei 2. INTERBRANDS M&D a invins LUCA WAY cu 3-1, iar XfactorApp a dispus, cu 2-0, de BLUE POINT. Astfel, in acest moment toate cele 4 echipe se afla la egalitate, cu 4 puncte, ultima etapa fiind una decisiva pentru calificare.

Va asteptam, pe 25 mai, sa aflam impreuna deznodamantul calificarii in semifinalele Ligii 1.