stiri
  FARMEXIM si ELBI, victorii in A

29 Septembrie

SANADOR si REGINA MARIA au incheiat nedecis

Am avut parte de meciuri frumoase si in grupa A, in etapa 1, iar FARMEXIM a reusit scorul etapei cu BLUE POINT.
Meciul a fost unul echilibrat pana in minutul 16, cand Constantin Neagu a deschis scorul pentru FARMEXIM. Dupa numai 2 minute Toma Vicene a marit avantajul FARMEXIM, iar in minutul 19 Radu Radulescu a facut 3-0. Acelasi Toma Vicene a modificat tabela la 4-0, insa in minutul 35 Radu Moldoveanu a marcat golul de onoare pentru BLUE POINT. S-a terminat astfel 4-1 pentru FARMEXIM, echipa care isi arata deja intentia de a lupta pentru un nou titlu de campioana.

In alta partida din grupa A, debutanta ELBI Electric & Lighting a trecut de SECOM cu 1-0.
Mult mai echilibrat a fost meciul dintre SANADOR si REGINA MARIA, incheiat nedecis, scor 1-1.

Etapa urmatoare este programata marti – 3 octombrie, programul detaliat al meciurilor putand fi accesat aici.