Grupa B, foarte echilibrata

29 Septembrie

CETELEM a invins la limita ENGIE, iar ROMATSA a facut egal cu CMS-CMCK

Prima seara a Editiei de toamna 2017 a competitiei de fotbal Romanian Corporate Sports a fost una surprinzator de dinamica si in acelasi timp echilibrata.

Doua vechi rivale de top s-au intalnit joi seara in etapa de debut, ENGIE Romania si CETELEM. Lucian Mihai, de la ENGIE Romania a deschis scorul in minutul 2, insa Daniel Enache a egalat situatia in minutul 10. Echilibrul s-a mentinut pana in minutul 32, cand ENGIE a preluat din nou conducerea prin acelasi Lucian Mihai. Dupa doar 5 minute Laurentiu Balan a egalat pentru CETELEM, iar in minutul 39 Ionut Vlad a consfintit victoria echipei CETELEM cu 3-2.

Tot in B, ROMATSA-R.A. a reusit un egal, 2-2 cu CMS CAMERON MCKENNA, dupa o partida curata, frumoasa si dinamica. Golurile au fost marcate de Adrian Giurgiu (2) pentru ROMATSA, respectiv Horia Draghici si Mircea Moraru, pentru CMS CAMERON MCKENNA.

Partida dintre INTERBRANDS M&D si SIVECO Romania, tot din B (etapa 1), urmeaza a se programa la o data ulterioara.