stiri
  INTERBRANDS leaga al doilea succes in B

20 Aprilie

CETELEM si FARMEXIM castiga si ele in etapa a 5-a

A fost etapa a 5-a a competitiei, joi - 19 aprilie, iar in grupa B au continuat rezultatele previzibile. FARMEXIM a depasit SECOM cu 2-0 si a adunat astfel 5 victorii in tot atatea meciuri. In acelasi ton, CETELEM a trecut de CMS Cameron McKenna, scor 5-2 si a acumulat ce-a de-a 3-a victorie in 4 meciuri.

Dupa un debut ezitant in campionat, INTERBRANDS M&D pare sa se redreseze si reuseste un nou meci bun, aseara in compania ROMATSA-RA. Adrian Repciuc a deschis scorul in minutul 16, punctand pentru INTERBRANDS M&D, insa la doar un minut Adrian Giurgiu a marcat pentru ROMATSA-RA si a egalat. Acelasi Adrian Giurgiu a inscris pentru echipa sa, aducand ROMATSA-RA in avantaj din minutul 28. Emotiile celor de la INTERBRANDS M&D au tinut pana in minutul 32, cand Aurel Burdulea a egalat scorul de pe tabela. A urmat golul de 3-2 al lui Florin Marin, iar INTERBRANDS M&D leaga astfel al doilea succes in grupa B, dupa 3 infrangeri consecutive.

Penultima etapa a Fazei 1 a grupelor este programata joi – 26 aprilie, programul fiind accesibil aici