stiri
  Meciuri bune pentru DACRIS si PEPSICO

27 Aprilie

In etapa 6-a fazei 1 a grupelor, Grupa A

In grupa A joi seara DACRIS Impex a bifat cea de-a doua victorie in actuala editie a competitiei, in fata NETWORK ONE DISTRIBUTION, o echipa entuziata si incomoda. Dupa o prima repriza foarte echilibrata, in care prudenta a fost cuvantul de ordine in cazul ambelor echipe, in minutul 35 Bogdan Gheorghiu a deschis scorul si la doar un minut distanta colegul sau Daniel Scaunas a majorat diferenta pentru DACRIS Impex. In ultimul minut de joc Razvan Diaconaru a marcat golul de onoare al celor de la NETWORK ONE DISTRIBUTION, stabilind astfel si scorul final: 2-1 pentru DACRIS.

In cealalta partida a grupei jucata in etapa a 6-a, PEPSICO nu a mai reusit sa mentina limita minima de 5 goluri marcate intr-un meci, dar a invins totusi cu 4-0 reprezentativa ENGIE Romania.

Mai ramane o singura etapa, in 3 mai, care va ajuta doar la clarificarea clasamentului final in grupa, astfel incat sa se faca imperecherea echipelor pentru grupele Ligii 1 si ale Ligii 2.