stiri
  PEPSICO, lider in A

13 Aprilie

ELBI produce surpriza, iar ENGIE bifeaza primul succes, in etapa a 3-a

Etapa a 3-a a adus poate prima surpriza de proportii a campionatului, iar protagonista este ELBI Electric & Lighting, echipa ce a reusit un meci entuziasmant in fata vicecampioanei ultimei editii a Ligii 1, echipa REGINA MARIA.
Marius Chircalan a deschis scorul pentru REGINA MARIA, in timp ce Andrei Dumitru a egalat pentru ELBI in minutul 12, apoi Andrei Relu Radu a marcat pentru 2-1 in favoarea ELBI Electric & Lighting. Marian Adrian Radu a marit diferenta in minutul 19, iar Marius Chircalan a redus din diferenta in minutul 35. Andrei Dima a stabilit scorul final, 4-2 pentru ELBI, cu golul inscris in minutul 39, facilitand astfel prima victorie pentru echipa sa, in 3 meciuri jucate.

Scorul etapei a fost reusit de PEPSICO, echipa ce a surclasat, cu 12-2, formatia SIVECO Romania. In cealalta partida din grupa A, ENGIE Romania a dispus, cu 4-1, de Network One Distribution.

In urma acestor rezultate PEPSICO preia conducerea seriei A, urmata fiind de REGINA MARIA si ENGIE Romania.