stiri
  PEPSICO si ENGIE, in finala Ligii 1

2 Noiembrie

NAPOLACT si FARMEXIM se vor confrunta pentru locul 3

Semifinalele Ligii 1 au fost adevarate finale, daca ar fi sa analizam calitatea fotbalului jucat joi seara intre FARMEXIM si ENGIE Romania, respectiv PEPSICO si NAPOLACT.

A fost multa tensiune si prudenta in confruntarea dintre FARMEXIM si ENGIE Romania, iar asta s-a reflectat si in scorul din momentul incheierii timpului regulamentar de joc: 1-1. Au urmat 2 reprize a cate 5 minute, sterile din punct de vedere al scorului. S-a trecut la loviturile de departajare, iar aici s-a facut diferenta: 3-1 pentru ENGIE Romania.

Si in cealalta semifinala a Ligii 1 scorul a fost egal, 3-3, la finalul timpului regulamentar de joc. In prelungiri insa Dan Dedu a tansat disputa in favoarea PEPSICO, echipa ce merge astfel, pentru a doua oara consecutiv, in finala competitiei.

Ca urmare a acestor rezultate finala Ligii 1 le va aduce fata in fata pe ENGIE Romania si PEPSICO, iar in finala mica se vor duela FARMEXIM si NAPOLACT, meciuri programate 8 noiembrie.