SECOM, campioana Ligii 2

10 Noiembrie

INTERBRANDS M&D, BLUE POINT si SANADOR completeaza podiumul

S-a tras cortina peste Editia de toamna 2017 a Romanian Corporate Sports – Fotbal, iar seara de 9 noiembrie a fost una superba, cu fotbal de cea mai buna calitate.

In finala Ligii secunde au stat fata in fata SECOM si INTERBRANDS M&D, doua echipe care ar fi facut fata cu brio si in Liga 1. Partida a fost foarte echilibrata, momentele de dominare alternand pe parcursul meciului. Alexandru Zamfir a deschis scorul pentru SECOM in minutul 11, insa in minutul 27 Adrian Repciuc a egalat, iar in minutul 34 Valentin Anghelescu a preluat conducerea pentru INTERBRANDS M&D.
Cristian Becheru egaleaza insa providential in ultimele secunde regulamentare si intoarce soarta meciului. Pana la urma campioana se decide dupa loviturile de departajare, astfel ca SECOM invinge cu 4-3 si isi adjudeca titlul de Liga 2.

In finala mica a Ligii 2 BLUE POINT a surclasat SANADOR cu 5-3 si a terminat pe ultima treapta a podiumului, consfintind astfel si clasamentul final al primelor 4 echipe din Liga 2:

Locul 1: SECOM;
Locul 2: INTERBRANDS M&D;
Locul 3: BLUE POINT;
Locul 4: SANADOR.