SECOM, FARMEXIM si CETELEM, succese in B

13 Aprilie

Toate 3 au victorii pe linie, insa derby-urile incep din etapa a 4-a

Asa cum era de asteptat, cele mai titrate echipe din B, SECOM, FARMEXIM si CETELEM, au castigat fara mari probleme in primele 3 etape.
In etapa a 3-a, conform scorului, cel mai greu meci l-a avut SECOM, care a intalnit in ROMATSA-R.A. o echipa greu de batut. Alexandru Zamfir a a deschis scorul pentru SECOM in minutul 5, in timp ce Vlad Dumitrascu a egalat pentru ROMATSA-R.A. in minutul 31. Cristian Becheru a stabilit scorul final, 2-1 pentru SECOM, cu golul inscris in penultimul minut de joc, facilitand astfel cea de-a doua victorie pentru echipa sa in tot atatea meciuri jucate.

Cea mai dezechilibrata partida a grupei B a fost cea dintre FARMEXIM si INTERBRANDS M&D, distribuitorii de medicamente invingand cu 7-3. In celalalt meci al grupei CETELEM a dispus, cu 3-1, de SANADOR.

Ca urmare a acestor rezultate FARMEXIM isi consolideaza pozitia de lider, cu 9 puncte din tot atatea posibile. Pe 2 se claseaza CETELEM, urmata de SECOM, ambele avand cate un meci in minus.
Urmeaza o saptamana de foc, ce programeaza doua etape, in zilele de marti (17 aprilie) si joi (19 aprilie).