Etapa meciurilor nedecise

12 Aprilie

Doar ROMATSA-RA si OMNIA reusesc victorii clare

Etapa a 2-a a adus si doua confruntari foarte echilibrate, PEPSICO vs. CETELEM si REGINA MARIA vs. ELBI.

Campioana ultimelor doua editii ale Ligii 1, PEPSICO, a avut emotii serioase in fata ambitioasei echipe CETELEM, care in minutul 10 conducea deja cu 2-0, prin golurile marcate de Mihai Dinca si capitanul Laurentiu Balan. Alin Dumitru a redus din diferenta pentru PEPSICO, in minutul 12, insa in minutul 22 Ionut Vlad a restabilit diferenta de doua goluri, inscriind pentru CETELEM. A urmat o tresarire de orgoliu din partea PEPSICO, materializata prin doua goluri succesive, reusite de Alexandru Tudor (min. 23) si Aurelian Ursu (min. 25). S-a terminat astfel 3-3, dupa o partida demna de o finala a competitiei.

Nedecis, 1-1, s-a incheiat si meciul dintre REGINA MARIA si  ELBI Electric & Lighting, Andrei Dima inscriind in minutul 6 pentru ELBI, iar egalarea venind de la Marius Chircalan abia in minutul 32.

In celelalte partide ale serii ROMATSA-RA a trecut, cu 5-1, de ORLANDO’S, iar OMNIA a invins XfactorApp cu 4-0.